- Genel Bakış
- Ürün Tanıtımı
- SSS
- Önerilen Ürünler
Genel Bakış
Ürün özellikleri
Öğe |
Ayrıntılar |
Model |
2026 BYD Seagull 405 km Zizai Edition |
Şart |
Sıfır kilometre, kayıtsız fabrika ihracat stoku |
Üretim yılı |
2026 |
Beden tipi |
5 kapı, 4 koltuklu hatchback |
Güç sistemleri |
Saf Beyaz Elektrikli (BEV), tek ön motor, ön tekerleklere güç iletimi |
Motor parametreleri |
Kalıcı mıknatıslı senkron motor, 55 kW (75 PS), 135 N·m |
0–50 km/s hızlanma süresi |
4,9 s |
Maksimum hız |
130 km/s |
Pil paketi |
BYD Bıçak Pil (LFP), 38,88 kWh |
Menzuil (CLTC) |
405 km |
DC Hızlı Şarj |
%30–%80 şarj süresi yaklaşık 30 dakika |
Boyutlar (L × W × H) |
3780 × 1715 × 1540 mm |
Dingil mesafesi |
2500 mm |
Minimum dönüş yarıçapı |
4,95 m |
Lastik Özellikleri |
175/55 r16 |
Fren Sistemi |
Dört tekerlek disk frenli |
Standart yapılandırmalar |
12,8 inç döndürülebilir dokunmatik ekran, 360° çevre görüntü kamerası, ön ve arka park sensörleri, otomatik klima, 4 yönlü ayarlanabilir direksiyon simidi, 6 yönlü elektrikli sürücü koltuğu, yokuş kalkış yardımı, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, yan perde hava yastıkları, ESP, 3,3 kW’lık VTOL harici güç deşarjı |
Ürün Tanıtımı
Düşük maliyetli elektrikli araç portföyü oluşturan bayilere yönelik olarak menzil değeri, genellikle bir kompakt EV’nin başarılı olup olmadığına karar veren kritik faktördür. Bu değer, 2026 BYD Seagull 405 km Zizai Edition aşağıdaki gibi net bir cevap verir: 38,88 kWh’lik Blade Battery batarya, CLTC standartlarına göre maksimum 405 km menzil sağlar; bu, 305 km menzile sahip versiyonlardan tam 100 km daha fazladır. Aynı zamanda donanım seviyesi yüksek kalır ve satış açısından kolayca bir uygun fiyatlı elektrikli hatchback olarak konumlandırılabilir .
Tahrik sistemi basit ve kanıtlanmış bir yapıya sahiptir. Tek bir 55 kW’lık kalıcı mıknatıslı motor, ön tekerleklere 135 N·m tork sağlar; 0-50 km/sa ivmesi 4,9 saniye, maksimum hızı ise 130 km/sa’tir. Bu değerler, şehir içi ve banliyö trafiği için yeterlidir; anında tork sayesinde yoğun trafikte sürüş kolaydır. 405 km menzilli pil paketi aynı zamanda DC hızlı şarj desteğine sahiptir ve pilin şarj seviyesini yaklaşık 30 dakikada %30’dan %80’e çıkarır; bu da filo kullanımı, taksi hizmetleri ve güvenilir ev şarj imkânı olmayan müşteriler için uygundur.
Zizai Versiyonu, pratik bir orta seviye donanımdır. 12,8 inçlik döndürülebilir dokunmatik ekran, 360° çevre görüş kamerası, ön ve arka park sensörleri, otomatik klima ve 6 yönlü elektrikli sürücü koltuğu ile birlikte 16 inçlik jantlar ve 175/55 R16 lastikler içerir. Güvenlik ekipmanları arasında dört tekerlekli disk frenler, ESP ve yan perde hava yastıkları yer alır. Standart 3,3 kW’lık VTOL işlevi, aracı dış cihazları beslemek için kullanmanıza olanak tanır; bu özellik, şebeke kaynağının kararsız olduğu pazarlarda oldukça faydalıdır.
3780 mm uzunluğunda, 2500 mm aks mesafesine ve 4,95 m dönüş yarıçapına sahip olan Seagull, dar sokaklara ve sıkışık park alanlarına uygun şekilde tasarlanmıştır; 2+2 koltuk düzeni sayesinde arka kabin de kolayca kullanılabilir hâle gelir. Her birim, tamamen yeni, sıfır kilometre ihracat stoku , Uygunluk Belgesi ile birlikte temin edilir; bu belge, aracı hedef pazarın ithalat gereksinimlerini karşıladığını kanıtlar. Düşük işletme maliyetleri ve kompakt boyutu sayesinde Seagull, Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika’da şehir odaklı çalışan bayiler için toplu ihracat amaçlı uzun menzilli kompakt EV olarak ideal bir seçenektir .
SSS
S1: Seagull 405 km Zizai Edition yeni mi yoksa kullanılmış mıdır?
Y1: Tüm birimler fabrikadan sıfır kilometreliktir ve henüz kayıt altına alınmamış ihracat stoklarıdır. Hiçbir araç daha önce kayıt altına alınmamış ya da sürülmemiştir.
S2: 305 km ve 405 km versiyonları arasındaki gerçek dünya farkı nedir?
A2: 405 km sürümü, 305 km sürümlerindeki 30,08 kWh yerine 38,88 kWh’lik Blade Pil kullanır ve böylece CLTC menzilini 100 km artırır. Ayrıca 30 kW yerine 40 kW’lık DC hızlı şarj desteğine sahiptir; bu nedenle günlük daha uzun mesafeler kat eden veya kamuya açık hızlı şarj istasyonlarına güvenen müşterilere daha uygundur.
S3: Hızlı şarj ne kadar sürer?
Y3: Bir DC hızlı şarj cihazında, pilin %30’dan %80’e şarj olması yaklaşık 30 dakika sürer. Bir AC duvar prizinde ya da standart prize bağlandığında şarj süresi, kullanılan şarj cihazının gücüne bağlı olarak daha uzun olur.
S4: Zizai Sürümünde standart olarak hangi güvenlik özellikleri bulunur?
Y4: Standart güvenlik ekipmanları arasında sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, yan perde hava yastıkları, ESP (Elektronik Stabilite Programı), eğimde kalkış yardımı, dört tekerlekte disk frenler, 360° çevre görüş kamerası ile ön ve arka park sensörleri yer alır.
S5: Araç dış cihazlara güç sağlayabilir mi?
A5: Evet. 3,3 kW’lık VTOL harici deşarj işlevi standarttır; bu nedenle araç küçük mutfak ekipmanları, aydınlatma veya bir projektör gibi cihazları çalıştırabilir. Bu özellik, açık havada kullanım veya elektrik kesintileri sırasında oldukça kullanışlıdır.
S6: 55 kW’lık motor, otoyolda sürüş için yeterince güçlü müdür?
C6: Araç, 4,9 saniyede 50 km/sa hıza ulaşır ve maksimum hızı 130 km/sa’tir. Bu araç, uzun süreli yüksek hız sürüşüne göre değil, şehir içi ve banliyö kullanımı için optimize edilmiştir; dolayısıyla hız arttıkça ivme doğal olarak azalır.
S7: Zizai Versiyonu hangi iç mekân ve teknoloji özelliklerini içerir?
C7: 12,8 inçlik döndürülebilir dokunmatik ekran, otomatik klima, 4 yönlü ayarlanabilir direksiyon simidi ve 6 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu bulunur. 2+2 yerleşimi, her arka yolcuya ayrı bir koltuk sağlar ve kolay giriş imkânı sunar.
S8: Bu versiyon, LiDAR sürücü destek paketiyle mi sunulmaktadır?
A8: Hayır. Seçmeli LiDAR’lı DiPilot 300 paketi yalnızca 305 km’lik Özgürlük Sürümü ve 405 km’lik Uçan Sürüm üzerinde sunulmaktadır. Zizai Sürümü, gelişmiş sürücü destek sistemlerine ihtiyaç duymayan alıcılar için doğrudan uzun menzilli bir seçenektir.
S9: Hangi ihracat belgeleri sağlanabilir?
Y9: Gümrük temizleme işlemlerini desteklemek amacıyla Uygunluk Belgesi ile birlikte ticari fatura, ambalaj listesi ve menşei belgesi gibi standart ihracat belgelerini sağlarız.
S10: Hangi renkler mevcuttur?
Y10: 2026 model yılı, mevcut renk yelpazesine Mango Turuncusu ve Nane Yeşili’ni eklemiştir. Renklerin mevcudiyeti güncel stok durumuna bağlıdır; bu nedenle sipariş vermeden önce renkleri ekibimizle onaylamanızı rica ederiz.